Blog

KEDY VIE POMÔCŤ REALITNÝ MAKLÉR

KEDY VIE POMÔCŤ REALITNÝ MAKLÉR

KEDY VIE POMÔCŤ REALITNÝ MAKLÉR

Realitný maklér môže byť neoceniteľnou podporou pre predávajúcich a kupujúcich, ako aj pre prenajímateľov a nájomcov. Proces hľadania vhodnej nehnuteľnosti je často zdĺhavý a únavný a pri našich každodenných povinnostiach je ťažké nájsť tie správne ponuky, najmä v oblastiach, s ktorými nie sme bežne v kontakte. Dobrý maklér môže byť dôveryhodným poradcom, ktorý pozná preferencie zákazníkov a vie, ako sa vyhnúť nástrahám procesu predaja či kúpy nehnuteľnosti.

Predajca – ako môže pomôcť sprostredkovateľ?

 • Overenie očakávaní predávajúceho – keď začíname s predajom nehnuteľnosti, chceme za ňu dostať najlepšiu cenu. Maklér, ktorý pozná realitný trh, nám vie poctivo povedať limity cien nehnuteľností v danom meste a jeho jednotlivých častiach, aby klienta neprekvapil nízky záujem zo strany kupujúcich. Tým, že k danej nehnuteľnosti vzhľadom na jej sentimentálnu hodnotu pristupujeme príliš emocionálne, zvyčajne ceny nafúkneme, čo môže predĺžiť proces predaja.
 • Odhad hodnoty nehnuteľnosti – na základe skúseností makléra vieme zistiť reálnu cenu, za ktorú sa dá daná nehnuteľnosť predať. V tomto prípade stojí za to podporiť svoje emócie hlasom zdravého rozumu a praktických vedomostí.
 • Vysvetlenie celého procesu predaja nehnuteľnosti – pomoc pri príprave predaja domu či bytu bude neoceniteľná, najmä ak s ním začíname prvýkrát a nevieme, aké typy dokumentov budú kupujúcich zaujímať, ako im máme nehnuteľnosť prezentovať, ako zjednávať ceny atď.
 • Správna prezentácia nehnuteľnosti – veľa ľudí pri príprave predaja nehnuteľnosti nevie, na aké otázky treba pri príprave inzerátu myslieť. V tejto veci nám pomôže aj dobrý maklér, ktorý vytvorí atraktívnu a pútavú správu, ktorá nás nabáda pozrieť sa na ponuku bližšie.
 • Zorganizovanie profesionálneho fotenia – nič nepomôže pri propagácii ponuky predaja viac ako profesionálne vyhotovené atraktívne fotografie nehnuteľnosti. Samozrejme, často nájdeme sprostredkovateľa, ktorý fotí mobilným telefónom, no profesionáli v tejto profesii spolupracujú s fotografmi špecializujúcimi sa na fotenie nehnuteľností.
 • Príprava podkladov – maklér dokáže aj rýchlejšie zozbierať všetky potrebné podklady potrebné k predaju.

Kupujúci – ako môže pomôcť sprostredkovateľ?

 • Schopnosť skúmať potreby kupujúceho – chcete kúpiť byt alebo dom, no nie ste si istý, čo hľadáte, aké sú vaše potreby alebo nepoznáte trh daného mesta? Maklér, ktorý pozná špecifiká realitného trhu, začne spoluprácu úprimným a podrobným rozhovorom, ktorý preverí potreby kupujúceho a často mu ich pomôže špecifikovať.
 • Dobrá znalosť trhu – maklér s vedomím rozpočtu zákazníka na kúpu bytu a cien formujúcich sa na trhu pripraví individuálnu ponuku, čo šetrí čas a často aj nervy kupujúcich.
 • Cenové vyjednávanie – nervy kupujúceho možno ušetriť aj zverením procesu dojednania ceny nehnuteľnosti sprostredkovateľovi. Pre obe strany je to často náročné a vyčerpávajúce kvôli ich emocionálnemu prístupu. Chladný racionalizmus sprostredkovateľa bude oveľa lepšie využitý pri ich realizácii.
 • Klientsky poradca – ak sa nám podarí nadviazať dobrý kontakt s maklérom, môže sa stať našim dôveryhodným poradcom v realitných záležitostiach. Najčastejšie sa oplatí s ním zostať v kontakte, aby ste v ďalších záležitostiach spojených s kúpou či predajom nehnuteľnosti mali istotu, že ich zveríte do rúk profesionálov.

Zdroj: www.morizon.pl

 

 

 

8 komentárov

 1. This is the perfect webpage for everyone who wishes to understand this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I personally would want toÖHaHa). You definitely put a brand new spin on a subject that has been written about for a long time. Great stuff, just great!

 2. ラブドール 高級 コロナウイルス19の間に性的要件に対処する方法あなたの愛情の本物の人形で心から心を保つ方法。あなたのダッチワイフを片付けるための最良の方法は何ですか?シリコーンセックス世界調査–シリコーンSexWorld.comレビュー

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Compare