Blog

AKO SA PRIPRAVIŤ NA INVESTÍCIU DO NEHNUTEĽNOSTI?

AKO SA PRIPRAVIŤ NA INVESTÍCIU DO NEHNUTEĽNOSTI?

Ako sa pripraviť na investíciu do nehnuteľnosti? 5 základných krokov

Na Slovensku sú už dlhé roky nehnuteľnosti najistejším spôsobom investovania peňazí. Kríza spôsobená pandémiou koronavírusu rozptýlila všetky pochybnosti v tejto veci. Niet divu, že čoraz viac ľudí chce takto zvyšovať svoj kapitál. Predtým, než sa však pustíte do investovania do nehnuteľností, pozrite sa, ako sa na to správne pripraviť!

  1. Akumulácia kapitálu

Bez ohľadu na to, ako budete financovať svoju investíciu, budete potrebovať nejaký počiatočný kapitál. Kúpou nehnuteľnosti za hotovosť nepochybne získate pocit pohodlia. Vyzbierať dostatok peňazí však nebude pre každého jednoduché. Z tohto dôvodu sa oplatí využiť bankový úver. Ak uvažujete o hypotéke, nezabúdajte, že môžete využiť znalosti a skúsenosti finančných poradcov, ktorí za vás porovnajú rôzne ponuky a pomôžu vám s výberom tej najvýhodnejšej pre vás. Pamätajte, že získavanie kapitálu je len začiatok. Ak sa rozhodnete pre úver, banka sa pozrie na vašu likviditu. Na základe faktorov, ako je príjem, nákladov a iných záväzkov budete budovať svoju bonitu. Zaujímavosťou je, že pôžička sa vám bude hodiť aj vtedy, keď máte dostatok hotovosti – v rámci investície môžete kúpiť viacero nehnuteľností. Nepodceňujte preto dôležitosť pôžičky!

  1. Prieskum trhu

Keď už máte na starosti financovanie investície, mali by ste preskúmať trh. Vašou úlohou je porovnávať ceny nehnuteľností na primárnom aj sekundárnom trhu. Zistite aj riziká, ktoré vám môžu vzniknúť. V závislosti od typu transakcie sa budete musieť vysporiadať s rôznymi jej úrovňami. Pri zvažovaní rôznych možností nezabudnite, že sa neobmedzujete len na byty a rodinné domy.

  1. Výber typu investície

Keď poznáte trh a úroveň investičného rizika, môžete si konečne definovať svoj cieľ. Zvážte potom či máte záujem o dlhodobý prenájom bytu, predaj bytu alebo inú formu príjmu. Na základe toho si, samozrejme, vyberiete tú správnu nehnuteľnosť. Veď máte k dispozícii nielen bytové, ale aj obchodné priestory.

  1. Spolupráca s realitnou kanceláriou

Pri hľadaní vhodnej nehnuteľnosti budete potrebovať pomoc skúseného makléra. Ak máte konkrétny investičný nápad, musíte si zabezpečiť prístup k širokej škále ponúk. Len tak nájdete objekt, ktorý dokonale spĺňa vaše požiadavky. Najväčšie kancelárie na trhu sa môžu pochváliť veľmi bohatým portfóliom nehnuteľností.

  1. Kúpa nehnuteľnosti

Poslednou fázou prípravy je jednoducho dokončenie transakcie. Je to spojené s mnohými výzvami, počas ktorých budete potrebovať pomoc sprostredkovateľa. Špecialista okamžite zistí nedostatky a nájde argumenty na zníženie ceny.

Zdroj: www.nowodworskiestates.pl

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Compare